Oczyszczanie twarzy musi być delikatne, bo inaczej wypryski na twarzy powrócą.

Przyczyny występowania wyprysków są zazwyczaj złożone. Niewątpliwie zbytnie wydzielanie sebum i problem z wypryskami na twarzy jest rezultatem zbyt dużej działalności gruczołów łojowych. Jest to jeden z najczęstszych problemów, które dotykają osoby o cerze tłustej. Na szczęście ropne wypryski na twarzy można zmniejszyć, dzięki kilku efektywnym zabiegom pielęgnacyjnym, które mogą być wykonywane na cerze tłustej, suchej i mieszanej. Możliwe jest tym samym, aby bolące wypryski na twarzy zwalczyć całkowicie.

Sposoby na wypryski

Takie drobne wypryski na twarzy są nie tylko uciążliwe i nieestetyczne, ale bywają także bolesne. W związku z tym osoby, które mają wypryski podskórne na twarzy, powinny wiedzieć, że kuracja tej przypadłości nie jest łatwa i błyskawiczna. Wiele zwykłych kremów bazuje na komponentach, które wysuszają cerę, co nie działa na nią prawidłowo i sprawia, że skóra na twarzy staje się przesuszona. W wielu przypadkach na wyprysk na twarzy działają specyfiki bez recepty.

Krem z naturalnych składników na wypryski

Warto zaopatrzyć się w krem Sevolium, który nie tylko usuwa wypryski, lecz także likwiduje czynnik ich powstania. Przede wszystkim cera z wypryskami musi być:

 • nawilżona,
 • złuszczona,
 • oczyszczona,
 • wygładzona.

Niektóre kremy mają tak silne wysuszające działanie, że nie powodują likwidacji problemu, lecz jego wzmożenie. Sucha skóra zaczyna produkować więcej sebum, więc bakterie się namnażają i wyprysków pojawia się coraz więcej. Złuszczenie naskórka musi odbywać się przy użyciu peelingu delikatnego, najlepiej enzymatycznego. Nie można podrażniać skóry z wypryskami mechanicznie, dlatego pielęgnować ją należy bardzo delikatnie. Bolące podskórne wypryski powinny być wygładzone, aby skóra była nie tylko rozjaśniona, ale także bez zgrubień.

Ekstrakty z roślin w kosmetykach redukują wypryski na twarzy!

Składniki kremu na wypryski

Krem Sevolium więc naprawia funkcjonowanie skóry i zapewnia jej naturalny wygląd. Jest to wszystko możliwe dzięki czynnym komponentom, takim jak:

 • wyciąg z lukrecji,
 • wyciąg z kory i liści,
 • esencja z nagietka,
 • cynk,
 • wyciąg drożdżowy
 • miedź.

Mapa twarzy wypryski często tłumaczy zaburzeniami pracy całego organizmu. Warto jednak zacząć od prawidłowej pielęgnacji cery i obserwować pozytywne zmiany takiego działania.

Oceń ten wpis.

Komentarze

 1. Stosuję Sevolium od trzech miesięcy i zauważyłam, że bardzo nawilżył mi skórę. Jest taka miękka i przyjemna w dotyku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *