Obszar wokół oczu jest z natury bardzo gładki, ale równocześnie też jest pierwszą częścią naszego ciała, które odzwierciedla postępujący proces starzenia się. Worki pod oczami, zmarszczki, kurze łapki – wszystkie te defekty są wynikiem naszej pantomimy i ruchów twarzy. Uśmiechając się, marszcząc brwi czy robiąc jakąkolwiek minę za każdy razem jesteśmy nieco bliżej ich mniej atrakcyjnego wyglądu.

Czy da się spowolnić proces starzenia?

Oczywiście, że jak najmniejsza ilość podnoszenia brwi czy uśmiechania się mogą przyczynić się do tego, że znaki starzenia się będą na twarzy widoczne dużo później, ale czy faktycznie jesteśmy w stanie to kontrolować bądź czy w ogóle mielibyśmy ochotę powstrzymywać się od emocji bezustannie myśląc o swoim wyglądzie? To zakrawa na obsesję, jednak mądre rozwiązania takie jak noszenie okularów podczas przebywania na słońcu czy rzucenie palenia to sposoby, które niewątpliwie są mądrymi działaniami profilaktycznymi. Poza tym mogą pomóc:

  • regularne badanie oczu,
  • porządne usuwanie makijażu,
  • unikanie dotykania skóry wokół oczu.

Dobry krem pod oczy

Ma to sens, bowiem skóra wokół oczu jest to najdelikatniejsza część twarzy. Kremy pod oczy okazują się przydatne w celu zmniejszenia obrzęków i cieni pod oczami. Szczególnie te do zastosowania na noc są bogate w produkty zmiękczające i regenerujące wrażliwą skórę wokół oczu. Ale czy te kremy faktycznie są wartościowe i czy mogą nam pomóc w walce z zmarszczkami?

Zalety i wady

Nie ma jednej powszechnej opinii na temat tego czy kremy pod oczy są istotne dla naszej skóry. Niektórzy ludzie są pewni tego, że lepiej jest stosować te specjalne kremy do skóry wokół oczu, aby zachować jak najdłużej jej witalny wygląd. Z drugiej strony inni uważają, że formuły zwykłych kremów i dobrego balsamu są prawie takie same i dlatego kupowanie specjalnych kremów pod oczy jest bezcelowe. Powodem tych wątpliwości jest to, że w istnieją pewne specyficzne ostrzeżenia, aby nie używać ich w okolicach oczu – bo jak się to już zacznie robić jest się zobowiązanym do tej procedury, bowiem skóra przyzwyczaja się do ich działania. Prawda leży pośrodku, bowiem sekret tkwi w tym, że owszem dobry krem pod oczy faktycznie może być pomocny w walce z oznakami starzenia się na tej delikatnej warstwie skóry – niemniej jednak faktycznie musi być to dobry krem.

Zatem jaki krem pod oczy wybrać, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek?

Przede wszystkim muszą być to kremy dedykowane specjalnie tym warunkom. Muszą być nawilżające i obfite w składniki odżywcze, aby faktycznie zminimalizować zmarszczki. Przy poszukiwaniu idealnego trzeba jednak uważać, bowiem wiele kremów oka z powodu syntetycznych składników nie pomogą, a wręcz same mogą przyspieszyć proces pojawiania się drobnych zmarszczek i kurzych łapek. Krem pod oczy, nie jest niezbędny dopóki ma się zdrową, młodą cerę. Najlepiej więc zacząć go stosować dopiero wtedy, gdy na twarzy pojawią się ciemne obszary pod oczami, a także delikatne linie zmarszczek. Wcześniej wystarczy stosowanie wysokiej jakości kremu nawilżającego do twarzy powstałego z myślą o zastosowaniu w ramach skóry wrażliwej.

Jak jeszcze zadbać o to, by skóra wokół oczu wyglądała na młodszą jak najdłużej? Nie zapomnij o kwestii ochrony przeciwsłonecznej. Słońce bowiem może uczynić wielkie szkody dla skóry wokół oczu, dlatego spędzając czas w promieniach słońca nigdy nie zapomnij o tym, by stosować krem pod oczy z filtrem przeciwsłonecznym.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *