brwi

Makijaż permanentny co to takiego i jaki jest cel jego stosowania?

Makijaż permanentny jest to zabieg, w którym za pomocą specjalnych narzędzi do skóry wprowadza się naturalny pigment. Jest to trwały makijaż. Jako, że zabieg jest inwazyjny, przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja z osobą przeprowadzającą oraz w razie potrzeby uzyskanie zgody lekarza. Dziś na rynku istnieje kilka metod i sposobów wykonania tego makijażu.


Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny powinien się utrzymywać od 2 do aż 5 lat. o Trwałości zabiegu decyduje wiele czynników. Wśród nich można wymienić sposób jego wykonania, wybraną technikę oraz ilość powtórek, które się odbyły. Aby makijaż permanentny był trwały należy do wykonać minimum dwukrotnie w dwutygodniowych odstępach.

Makijaż permanentny – metody

Obecnie wykonuje się trzy rodzaje makijażu permanentnego. Aby przybliżyć poszczególne metody opiszemy je teraz bardziej szczegółowo. Pierwszą najbardziej popularną jest makijaż permanentny brwi. Salony kosmetyczne oferują trzy sposoby wykonywania tego zabiegu.

makijaż permanentny brwi metoda piórkowa

Zabieg polegający na wbijaniu w skórę specjalnego piórka za pomocą którego barwnik wprowadzany jest głęboko w skórę. Najbardziej bolesna oraz najbardziej inwazyjna metoda, nie gwarantuje jednak największej trwałości. Uzyskany efekt zbliżony jest do wyglądem do naturalnych brwi.

makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

Zabieg polega na stopniowym „malowaniu” brwi przy użyciu specjalnie dobranego pigmentu w taki sposób aby podkreślić ich piękny wygląd oraz nadać im kształt. Ta metoda polecana jest głównie paniom z gęstymi naturalnymi brwiami.

makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Do tego zabiegu kosmetyczka wykorzystuje urządzenie podobne do tego znanego z salonów tatuażu. Lingeristka rysuje pojedyncze włoski a co za tym idzie metoda ta pozwala na wspaniałe uzupełnienie naturalnych ubytków w rzęsach. Zabieg wymaga dużej precyzji oraz wprawy. Z wszystkich metod, efekt tej najbardziej przypomina naturalne rzęsy.

makijaz rzęs

Drugi rodzaj makijażu permanentnego to makijaż permanentny ust. Zabieg pozwala na optyczne wyrównanie, powiększenie oraz nadanie kształtu ustom nie zwiększa jednak fizycznie ich objętości.

Ostatni rodzaj to makijaż permanentny oczu. Zabieg polega na wykonaniu czarnej kreski tuż przy linii rzęs w taki sposób aby podkreślić oraz nadać oku promienny wygląd. Pamiętajmy, że aby wykonać ten zabieg nie można mieć przedłużanych rzęs, które utrudniają dostęp.

Makijaż permanentny to zabieg, który ingeruje w ciało. Igły wbijają się w skórę aplikując barwnik do jej głębokich warstw. Źle lub niedbale wykonany zabieg może nie tylko szpecić ale być też niebezpieczny dla zdrowia ponieważ wykonywany jest w bardzo delikatnych i czułych miejscach. W trakcie zabiegu powinno być stosowane znieczulenie miejscowe lub zastosowany krem znieczulający.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu jakim jest makijaż permanentny. Najważniejszym z nich są wszelkiego rodzaju choroby skóry, infekcje i rany. Kobiety karmiące lub brzemienne również nie powinny wykonywać makijażu permanentnego. W niektórych przypadkach przez zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska. Nigdy nie wolno lekceważyć zagrożeń i powikłań mogących wystąpić po tym zabiegu, aby uniknąć nieprzyjemności wybierajmy jedynie sprawdzone gabinety cieszące się uznaniem oraz nieposzlakowaną opinią.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE KOSMETYCZNYM

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6
(Krzywy Domek, 1 piętro)
81-717 Sopot
tel. +48 791 600 605
sopot@clinicacosmetologica.pl

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Jestem w 12 tyg. ciąży, więc troszkę będę musiała poczekać na ten zabieg. Marzy mi się taki makijaż permanentny, chciałabym nie spędzać tyle czasu na robienie makijażu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *