Ważne jest, aby odróżnić krem przeciw zmarszczkom dla skóry tłustej od kremów, które zajmują się usuwaniem zmarszczek na skórze suchej, ponieważ każdy produkt oferuje różne korzyści. W rzeczywistości, aby usunąć zmarszczki z skóry tłustej musisz wybrać krem, który nie zawiera żadnych olejów. Kremy przeciw starzeniu się będą skuteczne tylko w odniesieniu do skóry tłustej, jeśli obecne w nich będą pewne określone składniki. Korzystanie z poniższych porad pomoże każdej osobie szukającej takiego kremu uzyskać taki produkt, który z jednej strony nie wysuszy skóry, a z drugiej – nie sprawi że skóra będzie się świecić. Dobry krem przeciw zmarszczkom dla skóry tłustej musi zawierać składniki, takie jak:

  • acetyl,
  • kwas hydroksylowy,
  • wyciąg z zielonej herbaty,
  • witaminę A.

Kwas hydroksylowy jest produkowany z owoców, które zawierają cukier i które pomogą złuszczać skórę. Kwasy te pomogą również w usuwaniu starego i martwego naskórka. Acetyl jest skuteczny w zmniejszeniu wzrostu mięśni twarzy, również przyczynia się do zmniejszenia podrażnienia skóry. Ekstrakty z zielonej herbaty, herbaty oolong i czarnej są to znane przeciwzapalne i związki antyoksydacyjne. Ponadto, składniki znajdujące się w wyciągu z zielonej herbaty mają zdolność do zmniejszania zmarszczek na skórze, w tym w ramach skóry tłustej. Składniki te będą również nawilżać skórę i pobudzać produkcję kolagenu. Wreszcie, witamina A jest ważnym składnikiem, który ma właściwości antyoksydacyjne, które pomagają w zapobieganiu szkodliwemu działaniu wpływającemu na wolne rodniki.

Krem na zmarszczki a cera tłusta

Skąd wiedzieć, że krem na zmarszczki na cerę tłustą jest dobry? Wszystkie te składniki pomogą w usuwaniu i zapobieganiu powstawania zmarszczek na skórze. Przed wybraniem kremu warto przetestować go na skórze, która jest tłusta, aby zobaczyć, czy krem jest skuteczny, czy nie. Wielu z nas szuka najlepszy kremu przeciwzmarszczkowego dla skóry tłustej. Choć być może kiedyś niektórzy wierzyli, że cera tłusta sama w sobie pomaga zmniejszyć występowanie zmarszczek – prawda jest nieco inna. Jeśli używasz tylko środka do mycia skóry bez balsamu lub kremu –  wtedy robisz duży błąd.

Całe szczęście istnieje wiele kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych obecnie na rynku. Jeśli już masz tłustą cerę, unikaj tych produktów, które dodają promienny wygląd – to jedynie przyczyni się do problemu zablokowanych porów skóry. Nasza skóra naturalnie produkuje olej, który jest wymagany w pewnym stopniu po to, by pomóc utrzymać zdrowy wygląd. Z czasem to naturalny stan, że nasza skóra zaczyna mieć linie i zmarszczki. Jeśli uważasz, że można rozwiązać ten problem poprzez częstsze mycie twarzy – możesz wręcz przeciwnie nawet ten problem pogłębić. Najlepszym rozwiązaniem jest więc znaleźć krem, który przyczynia się do zwiększenia w organizmie produkcji elastyny i kolagenu.

Bibliografia

1. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
2. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *