Badania pokazują, że kwas hialuronowy i retinol, który jest nazwą techniczną dla witaminy A, posiadają liczne zadziwiające korzyści dla skóry. Aby mieć pewność co do tego, że krem na zmarszczki z kwasem hialuronowym jest tym, co najlepsze dla skóry dojrzałej – oto co trzeba wiedzieć.

Trendy co do składników w świecie pielęgnacji skóry przychodzą i odchodzą, jednak kwas hialuronowy jest przykładem tego, który zawsze powinien znaleźć się na podium składników. Oferuje wiele korzyści dla każdego rodzaju skóry i jest przede wszystkim niesamowitą pomocą, jeśli chodzi o produkty anti-aging, ma liczne właściwości wzmacniające. Kwas hialuronowy jest to hitowy składnik w pielęgnacji skóry – ale czy rzeczywiście działa jako niszczyciel zmarszczek?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (który również znany jest jako hialuronian) jest naturalnie występującym polisacharydem, jaki można znaleźć w ludzkim organizmie i działa jako amortyzacja i środek nawilżający dla naszych stawów, nerwów, włosów, skóry i oczu. Ma on szczególnie znaczenie, jeśli chodzi o wygląd skóry, ponieważ około 50 procent zaopatrzenia organizmu znajduje się w tkankach skóry, gdzie ta lepkam galaretowaty substancja pomaga utrzymać ją w najlepszej kondycji. Nasza zdolność do wytwarzania kwasu hialuronowego spada wraz z wiekiem, co może prowadzić do:

  • zwiększenia suchości skóry,
  • pojawienia się drobnych linii, zmarszczek,
  • pojawia się zwiotczenie skóry.

Cząsteczki kwasu hialuronowego mają unikalną zdolność do przyciągnięcia i utrzymania ponad 1000 razy więcej wilgoci – tym samym zwiększając zdolność skóry do utrzymywania większej wilgoci dzięki czemu skóra jest bardziej pulchna i młodzieńcza, jednocześnie redukując drobne linie i zmarszczki.

W jaki sposób krem z kwasem hialuronowym jest korzystny dla skóry?

Jedną z głównych korzyści wynikających dla skóry z kwasu hialuronowego jest jego zdolność do odmłodzenia skóry właściwej w naszej skórze. Kiedy ta substancja jest stosowana do twarzy ma zdolność do wypełnienia zmarszczek i linii tym samym zapewniając bardziej równomierną skórę i przyczynia się do zwalczania przedwczesnego starzenia. Inną zaletą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do utrzymania skóry dobrze nawodnionej, dzięki czemu cera jest zdrowa, jasna, aksamitna i rumiana. Ponadto, kwas hialuronowy stymuluje elastyczność skóry, dzięki czemu znika jej wiotczenie.

Kwas hialuronowy ma zdolność do zmniejszenia zmarszczek wokół oczu (kurze łapki) oraz ust. Kwas hialuronowy może być najlepszym składnikiem w wielu kremach anti-aging i innych preparatach do skóry lub może być podawany poprzez zastrzyki wykonywane przez specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej i może natychmiast wywołać efekt wypełniania obszarów wokół oczu i ust, gdzie zmarszczki i linie są najbardziej widoczne. Zobacz, jakie kremy polecają blogerki.

Bibliografia

1. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997

Oceń ten wpis.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *