Świat był zszokowany, gdy zaczęto wstrzykiwać botoks przeciw zmarszczkom – czyli substancję zawierających toksynę botulinową. Jednak to nie koniec zaskakujących i nieraz właśnie szokujących sposobów na zmarszczki. To było nieuniknione, że podobna technologia wkrótce wypróbowała swoich sił w świecie anti-aging. Szwajcarski koncern farmaceutyczny stworzył „SYN-ake®” – to substancja która jest trójpeptydem zainspirowanym składnikiem który możemy znaleźć w jadzie żmii. Jak sama nazwa wskazuje, „Syn-ake®” jest to syntetyzowane białko, które naśladuje właściwości wywołujące paraliż podobny do tego wywołanego z ramienia jadu węża. krem na zmarszczki z jadem węża działa podobnie do botoksu, na zasadzie blokady neuroprzekaźników, co zapobiega skurczom mięśni, a tym samym zapobiega powstawaniu zmarszczek spowodowanych mimiką. Producenci kosmetyczni zachwycili się tym pomysłem i chcą stworzyć podobne peptydy.

To technologia, która naśladuje ukąszenie węża. Zapewne istnieją również kremy przeciw zmarszczkom zawierające prawdziwy jad węża. Jad jest zbierana z węży jadowitych na farmach i dodawany do kremów przeciw zmarszczkom. Jeszcze nie wiadomo nic o żadnej renomowanej firmy sprzedającej takie sposoby na zmarszczki, ale jest duża szansa, że gdzieś są dostępne.

Lifting bez skalpela – co możemy zyskać?

  • redukcję zmarszczek
  • ujędrnienie skóry
  • poprawę owalu twarzy

Jak dokładnie to działa?

Jad blokuje skurcze mięśni, a te jak wiadomo są winowajcami odpowiedzialnymi za to, że nasza skóra się starzeje. Zatem można stwierdzić, że działa tak samo jak toksyna botulinowa – z jedną małą różnicą. Po zastosowaniu produktu, jakim jest krem na zmarszczki z jadem węża różnica jest widoczna zaraz po zabiegu, natomiast jeśli chodzi o wstrzykiwanie botoksu to na pełen efekt zwykle czeka się kilka dni, czasem tydzień. Jeszcze jedną różnicą jest fakt, że krem na zmarszczki z jadem węża oprócz działania przeciw zmarszczkom wyróżnia się działaniem antyoksydacyjnym tzn bierze udział w ochronie skóry przed negatywnym działaniem odpowiadających za szybszy proces starzenia wolnych rodników.

Jeśli nie krem – to zabieg, jak wygląda?

Krem na zmarszczki z jadem węża jest póki co ciężko dostępny, ale jeśli ktoś chce skorzystać z tych cudownych właściwości zawsze może wybrać się na zabieg. Poniżej opisane w kilku krokach na czym dokładnie on polega.

  • wykonanie peelingu,
  • nałożenie skoncentrowanego serum na twarz i szyję (najczęściej w serum można znaleźć składniki takie jak np. algi,  kwas hialuronowy, masło shea, alantoinę, witaminy A, C i E, kolagen i elastynę,
  • nałożenie na skórę preparat z jadem węża likwidującego zmarszczki.

Cała przyjemność trwa około półtorej godziny, a cena zabiegu nie jest zbyt wygórowana bowiem to koszt około 300 zł. Za takie zadziwiająco dobre efekty to naprawdę nie dużo. Tym bardziej, że faktem jest że efekty widać zaraz po zabiegu, który oczywiście co jakiś czas musi być powtarzany dla uzyskania trwałych efektów.

Jeśli Twoja twarz jest oszpecona przez zmarszczki – już nie musisz sobie zadawać pytania czy istnieje jakiś krem przeciwzmarszczkowy, który działa, bowiem teraz znasz odpowiedź. Można wierzyć lub nie, ale krem z jadem węża w rzeczywistości może być bardzo skuteczny w usuwaniu zmarszczek. Dylemat leżał w wyborze kremu przeciwzmarszczkowego, które byłyby najbardziej skuteczny dla danej osoby – ten krem odpowiada na ten dylemat, gdyż nadaje się właściwie do każdego typu cery. Mając na uwadze powyższe, na pewno będziesz w stanie skorzystać z jego zalet bez obaw.

Bibliografia

1. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
2. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011

Oceń ten wpis.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *