Poprawa standardu życia oraz większa wiedza na temat możliwości kosmetologii spowodowały, że na rynku pojawiło się coraz więcej kremów. W rezultacie, są już nie setki, ale tysiące kremów na zmarszczki na rynku. Który z nich najlepszy? Od jakiego wieku powinno się je stosować? Czy możemy jeszcze coś zrobić, by zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej?

Wybór kremu

Patrząc na tysiące kremów na zmarszczki, które aktualnie zalewają rynek od razu można stwierdzić, że jest to wyzwanie, aby znaleźć najlepszy w ogóle. Istnieją jednak pewne sprawdzone sposoby, które pomogą nam wyróżnić ten najlepszy od reszty. Dobry krem na zmarszczki powinien oczywiście zawierać składniki, które usuną zmarszczki w skórze.

Najważniejsze jest jednak, by zawsze kupować krem odpowiedni dla swojego wieku. Krem na zmarszczki – od jakiego wieku stosować? Można zacząć stosować kremy już mając 20 lat, ale są to bardziej kremy profilaktyczne (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon)) – nawilżające, rozświetlające i odżywiające skórę. Kremy dla Pań po 40 roku życia różnią się w składzie, bowiem ich zadanie już nie tylko skupia się na zapobieganiu powstawania zmarszczek, ale też na likwidacji tych powstałych, które tak czy inaczej pojawią się bowiem stanowi to naturalny element starzenia.

Niemniej jednak jeśli porządnie przyłożymy się do:

  • codziennej pielęgnacji,
  • dobrania odpowiedniego kremu,
  • możemy w dużym stopniu opóźnić ten proces.

Poniżej znajduje się lista niektórych ważnych składników, które pomagają w celu wyeliminowania zmarszczek. Witamina E która leczy tkankę skóry i działa jako przeciwutleniacz oraz acetyl heksapeptyd-3 to jedne z najważniejszych. Oczywiście zawsze mądrze jest sprawdzić, czy dany produkt jest medycznie potwierdzony i czy posiada liczne i wiarygodne referencje.

Kremu, które zawierają produkty stymulujące wzrost kolagenu są bardzo skuteczne w redukowaniu zmarszczek. Składniki te powinny być jednak wymieszane w odpowiednich proporcjach, w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Niewłaściwe proporcje mogą powodować skutki uboczne. Dobrej jakości krem sprawdza się też doskonale jako baza. Baza będzie działać niczym nośnik dla aktywnych elementów.

Co jeszcze dla cery dojrzałej? Zioła! Ziołowe leki kremy przeciwzmarszczkowe są coraz bardziej popularne na całym świecie, ponieważ nie powodują żadnych skutków ubocznych. Istnieje jednak dyskusja jeśli chodzi o ich zdolność do usunięcia zmarszczek.

Jak znaleźć ten odpowiedni dla siebie?

Jeśli chcesz znaleźć dla siebie najlepszy krem na zmarszczki, należy dowiedzieć się, czy dany krem nadaje się do Twojej skóry, jej kondycji, wieku. Nawet najlepszy krem może nie dać oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będzie odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb! Zobacz, co powinien zawierać taki krem.

Dlatego zanim wyjdziesz kupić krem, to najlepiej spróbuj skonsultować się z dermatologiem. Niektóre kremy przeciwzmarszczkowe są dopasowanie do każdego rodzaju skóry i nie powodują żadnych skutków ubocznych – na takie należy zwrócić szczególną uwagę. Trzeba jedynie zrobić trochę badań na ten temat i jest się wtedy odpowiednio przygotowanym, by wybrać najlepszy krem na zmarszczki, który pomoże jak najdłużej zachować zdrowy i promienny wygląd. Może warto pomyśleć też o tym czy nie powinno się wziąć pod uwagę reputacji producenta oraz należy sprawdzić opinie klientów na temat różnych kremów, aby uzyskać wyobrażenie o ich jakości i skuteczności. Te wskazówki i sztuczki pozwolą CI znaleźć odpowiedni krem – dopasowany do potrzeb i wieku.

Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Ja najczęściej kupowałam wiecie te wszystkie drogeryjne specyfiki, które po prostu na dłuższą metę nie działały.
    Wreszcie zdecydowałam się na porządny krem przeciwzmarszczkowy i w końcu ruszyło 🙂 I moja skóra odżyła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *