Spójrzmy prawdzie w oczy, każdy chce się pozbyć nieestetycznych linii i zmarszczek ze swojej twarzy i dlatego szukamy najszybszych kremów do twarzy, które pomogą nam na te zmarszczki. Wiele osób również pada ofiarą oszustwa produktów, które obiecują cudowne działanie. Prawda jest taka że nie ma takiego kremu, który potrafiłby na stałe usunąć zmarszczki w ciągu jednej nocy. Jednak niektóre marki mogą skutecznie zmniejszyć linie i zmarszczki szybciej niż inne. Co ważne, mowa o produkcie jakim jest krem na zmarszczki bez parabenów czy konserwantów.

Jak znaleźć krem skuteczny, wartościowy i odżywczy?

1. Unikaj kremów z kolagenem

Powszechnie mówi się, że najszybsze kremy do twarzy na zmarszczki to te, które przyczyniają się do zwiększenia ilości kolagenu w organizmie, ponieważ utrata kolagenu jest główną przyczyną marszczenia się skóry. Jednak kremy, które zawierają jako składnik kolagen są tylko stratą czasu i pieniędzy, bowiem prawda jest taka, że nie ma możliwości wprowadzenia cząsteczek kolagenu do swojego ciała po naniesieniu na skórę.

Najlepszym sposobem, aby zwiększyć poziom tego ważnego białka w organizmie jest skorzystanie z kremu na zmarszczki, który zawiera naturalne środki pobudzające kolagenowe. Jest to funkcjonalna forma keratyny która pochodzi z wełny nowozelandzkich owiec. Już zostało udowodnione, że taki składnik jest w stanie zmniejszyć linie, zmarszczki i plamy starcze, a tym samym wygląd skóry jest w widoczny sposób młodszy. Interesującą rzeczą w odniesieniu do tego składnika jest to, że wypełnia zmarszczki, tworząc niewidoczną warstwę na powierzchni skóry, a następnie rozprasza światło w sposób, który sprawia, że skóra wygląda bez zarzutu i na gładszą niż jest w rzeczywistości.

2. Stawiaj na regenerację i przeciwutelniacze

Najszybsze kremy do twarzy na zmarszczki również działają poprzez zwiększenie regeneracji komórek skóry. Pozwala to na to, że młodsze, nowe komórki zastępują stare i pomarszczone. Niektóre z tych składników, które są skuteczne w tej kwestii to masło Shea. Jeśli chcesz kremu bez parabenów i konserwantów zwróć uwagę również na ten, który zawiera silne przeciwutleniacze, takie jak naturalna witamina E. Przeciwutleniacze są znane z solidnej walki z wolnymi rodnikami; Stąd uniemożliwiają one wolnym rodnikom doprowadzenia do uszkodzenia skóry, a także mogą przyczynić się do odwrócenia szkody, które już miały miejsce.

Wiemy już, że kremy bez parabenów i konserwantów faktycznie działają. Najłatwiej można je znaleźć za pomocą sieci internetowej wpisując do wyszukiwarki frazę „krem na zmarszczki bez parabenów”. Mają je również w swojej ofercie lepsze drogerie i apteki. Koszt takiego kremu to zwykle wydatek rzędu od 80 do 100 zł. Zobacz, jakie kremy proponuje kobieta.gazeta.pl

Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *