Może pojawić się wiele skrajnych emocji, gdy ktoś zauważa swoją pierwszą zmarszczkę. Niektórzy ludzie nie mają z tym problemu, bo uważają, że zmarszczki są oznaką szlachetności, mądrości i doświadczenia. Jednak inni (zdecydowana większość) uważają, że zmarszczki są delikatnie mówiąc niezbyt atrakcyjne. Oczywiście, niektórzy ludzie też pomiędzy jedynymi a drugimi – będą próbować to zaakceptować, ale równocześnie będą też szukać sposobów, aby pozbyć się tych zmarszczek na dobre.

Czym są zmarszczki mimiczne i kiedy pojawiają się pierwsze?

Zmarszczki mimiczne najczęściej występują na obszarze skóry twarzy, który jest dość cienki i podatny na ruch podczas mimiki twarzy. Zazwyczaj są one najbardziej widoczne wokół oczu i ust, jak również na czole. Mimo, że mimika ludzka ma tutaj największe znaczenie, tak naprawdę można wyróżnić wiele zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które mogą powodować te zmarszczki. Oczywiście zegar biologiczny jest najistotniejszym wewnętrznym czynnikiem, który może wpływać na to, że pojawiają się zmarszczki. Kiedy to następuje?

Wiek pojawianie się pierwszych zmarszczek  zwykle różni się w zależności od:

  • genetyki
  • trybu życia
  • warunków środowiskowych.

To właśnie dlatego niektórzy ludzie będą mieć zmarszczki dość wcześnie, a inni choć w wieku dojrzałym ich u siebie nie zauważą. Zwykle pierwsze zmarszczki pojawiają się po 30 roku życia, natomiast u osób o szczególnie podatnej, suchej i wrażliwej skórze można je zauważyć już w wieku około 25 lat.

Co zrobić, aby zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej i co zrobić, gdy już się pojawią?

Ważne jest, aby ciągle starać się o to, by skóra była dobrze nawilżona. Trzeba pić dużo wody. Jeśli robi się to regularnie naprawdę można skutecznie doprowadzić do późnego pojawienia się zmarszczek. Ogromnym czynnikiem zewnętrznym, który może powodować występowanie zmarszczek są promienie ultrafioletowe, które mogą być wynikiem opalania się na słońcu czy nawet solarium. Promienie te mogą prowadzić do wysuszenia skóry, co zaburza ich równowagę. Można uniknąć zmarszczek, upewniając się, że czas spędzony na słońcu jest ograniczony a jeśli już – to korzysta się z filtrów i okularów przeciwsłonecznych. Inną główną przyczyną powstawania zmarszczek jest palenie. Związki nikotyny, które znajduje się w papierosach faktycznie zmniejszają dojście tlenu do krwi, co może spowodować słabe krążenie. Może to doprowadzić do wysuszonej skóry suchej – czego efektem będą właśnie przed wczesne zmarszczki.

Zobacz zestawienie kremów wg sexymamy.pl

Aby uporać się ze zmarszczkami mimicznymi warto sięgnąć profilaktycznie po specjalne kremy. To formuły opracowane z myślą nie tylko o właśnie redukcji tego typu zmarszczek, ale też takie które są przeznaczone dla młodych osób parających się z tym problemem. Najważniejsze jest jednak to  by był to tylko i wyłącznie  krem do zmarszczek mimicznych pochodzący ze sprawdzonego źródła wykonanych z wysokiej jakości naturalnych składników, bowiem każdy inny może przynieść więcej szkód niż korzyści. Aby taki znaleźć najlepiej skonsultować się z specjalistą w tej dziedzinie. Jeśli pominiemy ten wczesny etap radzenia sobie ze zmarszczkami mimicznymi za pomocą kremów w celu ich skutecznego pozbycia się jesteśmy zmuszeni do sięgnięcia po bardziej inwazyjne metody typu zabieg z udziałem botoksu.

Bibliografia

1. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006
2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *