krem pod oczy

Skóra pod oczami jest skórą cieńszą i bardziej delikatną niż w innych partiach twarzy. Dlatego też wymaga ona odpowiedniego traktowania, większej uwagi oraz stosowania specjalnych kosmetyków.
Krem pod oczy to nie byle jaki krem, lecz taki, przed którym stoją zadania specjalne, ochronne i przeciwzmarszczkowe. Krem pod oczy można stosować niezależnie od wieku, za to w zależności od potrzeb. Jednak inne zadania będzie wypełniał krem dla dwudziestolatki, trzydziestolatki, a inne dla kobiety dojrzałej.
Cechy skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy

Krem dla czterdziestolatki musi powstrzymywać procesy starzenia skóry, ujędrniając skórę, wygładzając ją i zapobiegając powstawaniu zmarszczek. Powinien również poprawiać mikrokrążenie, nawilżać, odżywiać i regenerować skórę wokół oczu. Skuteczny krem pod oczy powinien być równocześnie łagodny, by nie podrażniać skóry oraz nie wywoływać niepożądanych reakcji np. alergicznych. Takie działanie zapewniają naturalne składniki, stosowane w zastępstwie silnych, chemicznych substancji.

Najlepsze składniki kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy

W składzie kremu pod oczy powinny znaleźć się składniki, które działają przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco oraz liftingująco. To dzięki nim zmarszczki stają się wygładzone i mniej widoczne. Do tego typu składników zaliczymy żeń-szeń, retinol lub koenzym Q10. Składniki te działają równocześnie regenerująco na skórę, wypełniają ją i zapobiegają wiotczeniu skóry. Jeżeli dodamy do tego działanie ekstraktów roślinnych np. z ruszczyka kolczastego, obecnego w kremie Richevon lub ekstraktów z kwiatów, to zyskamy efekt wzmacniający mikrokrążenie, a w rezultacie zlikwidujemy opuchliznę i cienie pod oczami. Dobre serum przeciwzmarszczkowe powinien być wzbogacony witaminami, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami oraz uzupełniony o składniki nawilżające. Najczęstszą przyczyną pojawiania się zmarszczek jest właśnie niedostateczne nawilżenie.

Czego unikać w kremie po oczy

Są takie substancje, których powinniśmy unikać w kremach pod oczy. Na pewno należy do nich alkohol, który działa wysuszająco i może podrażniać oczy, wywołując łzawienie. Niepożądane są również sztuczne barwniki, konserwanty oraz środki zapachowe, oprócz działania wysuszającego mogą podrażniać wrażliwą skórę wokół oczu.

Najlepszym kremem pod oczy dla kobiet po 40 roku życia jest w pełni naturalny, wzbogacony o substancje nawilżające i witaminy krem, który będzie produktem wielozadaniowym. Lepie zainwestować w jeden dobry krem niż w kilka miernej jakości, gdyż w pewnym wiek na kremie pod oczy nie można oszczędzać, bez szkody dl dobrego wygląd i samopoczucia.

Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011

Oceń ten wpis.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *