Jeśli poważnie myśli się o tym, jak pozbyć się zmarszczek najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest fakt, że nie można trzymać się jednego sposobu. Marszczenie skóry, zmarszczki i kurze łapki są bardzo naturalnym zjawiskiem po przekroczeniu 30. roku życia. Zatem w wieku od 30 lat wzwyż, należy zwrócić się ze szczególną ostrożnością na stan skóry, jeśli chce się faktycznie usunąć ewentualne zmarszczki. Co więcej, jeśli ma się suchą skórę to trzeba rozpocząć walkę ze zmarszczkami nawet już w wieku 25 lat.

Jak pozbyć się zmarszczek?  Dobre produkty do pielęgnacji skóry

Wystarczy rozejrzeć się na wiodącym rynku za produktami przeciwzmarszczkowymi, by przekonać się jak wiele jest ich do wyboru. Trzeba jednak kierować swój wzrok wyłącznie na te wysokiej jakości. Aby to zrobić należy ułożyć starannie wybraną linię produktów, których skład będzie skomponowany z takich elementów jak:

  • enzym Q10,
  • kolagen,
  • elastyna.

Ważne jest to, by składniki te były w optymalnych ilościach, bo inaczej może pojawić się problem z ich wnikaniem do skóry.

Pielęgnacja krok po kroku

Aby twarz była jak najdłużej świeża, młoda i promienna należy dużo uwagi poświęcić jej oczyszczaniu i pielęgnacji.  Nawilżający żel do mycia twarzy lub pianki do mycia są koniecznością. Warto też na noc wysmarować twarz kremem bogatym w wartości odżywcze i przeciwutleniacze, gdyż będzie działał intensywnie przez noc – rano pozostawiając skórę twarzy widocznie odświeżoną. Zalecane jest też użycie na dzień balsamu wzbogaconego o filtry przeciwsłoneczne. Ponadto są nawilżające odżywki do skóry, maseczki do twarzy, mleczko oczyszczające i inne tego typu produkty, które mogą wspomóc już zawczasu walkę z zmarszczkami. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nich musi zawierać składniki aktywne wspomniane powyżej.

Tlenek cynku

Chcąc skutecznie usunąć zmarszczki, trzeba pamiętać, aby korzystać z szerokiego spektrum balsamów lub filtrów przeciwsłonecznych, bowiem słońce mocno wysusza skórę i przebywając w miejscach nasłonecznionych przez sporą ilość czasu ma się tendencję do przyspieszonego procesu starzenia się skóry. Należy również zainwestować w dobrej jakości okulary słoneczne lub parasole, aby chronić oczy i skórę wokół nich. Ignorując taką profilaktykę można się spodziewać szybkiego pojawienia się kurzych łapek. Można stosować tlenek w formie blokady przeciwsłonecznej dla skóry. Pomoże to również lepiej chronić skórę, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry, zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek i chroni skórę przez bardzo długi okres czasu, za pomocą ochronnej powłoki, którą stworzy na skórze.

Olej z ryb i antyutleniacze

Nie wszyscy wiedzą, że spożywanie dużych ilości owoców cytrusowych, warzyw i oleju z ryb może faktycznie usunąć zmarszczki i zapobiega powstawaniu ich dalszego rozwoju. Owoce cytrusowe, takie jak jabłka, indyjski agrest, maliny, truskawki, borówki, czarne jagody, pomarańcze, limonki, cytryny, pomidory itp zawierają bogate stężenie antyutleniaczy które właśnie pomaga w tym, by wesprzeć się w walce ze zmarszczkami.

Oczywiście są jeszcze zabiegi kosmetyczne. Kilka wyróżnionych:

  • różne rodzaje pilingów,
  • domowe zabiegi anti aging,
  • kuracja botulinowa,
  • wstrzykiwanie substancji wypełniających,
  • mikrodermabrazja.

Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, możliwości i aktualnego stanu zmarszczek. Najlepiej zasięgnąć profesjonalnej porady u specjalisty w celu znalezienia najbardziej odpowiedniego dla siebie zabiegu.

Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
2. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *