Wiele osób zastanawia się jak właściwie działają kremy przeciwzmarszczkowe – w przeciwieństwie do botoksu lub innego sposobu iniekcji i napełniania zmarszczek, gdzie wstrzykuje się kolagen do  uszkodzonej tkanki na twarzy. Kremy przeciwzmarszczkowe głównie działają poprzez pobudzanie wzrostu kolagenu, co jak twierdzą eksperci skórne okazuje się na dłuższą metę o wiele bardziej skuteczne, gdyż jest to zupełnie naturalny proces w przeciwieństwie do korzystania z np. toksyny botulinowej. W odniesieniu do botoksu, na pewno wszyscy wiedzą, że takie zabiegi mogą mieć pewne nieprzewidywalne skutki uboczne.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe pracują w oparciu o peptydy

Peptydy to niewielkie grupy aminokwasów o długich łańcuchach, które działają jako bodźce chemiczne w tkance skóry, które stymulują wzrost kolagenu. Kolagen jest kluczem do oczywistej poprawy cery i likwidacji zmarszczek nie bez powodu – bez niego skóra traci swoje wsparcie strukturalne. Gdy stężenie kolagenu jest na dobrym poziomie skóra staje się:

  • jędrna,
  • napięta,
  • bardziej promienna.Z braku kolagenu natomiast – pojawiają się zmarszczki.

Przyszłość kremów przeciwzmarszczkowych

Mało tego, niektórzy producenci najnowszych kremów przeciwzmarszczkowych do skóry już teraz twierdzą, że w najbliższej przyszłości mogą osiągnąć takie działanie kosmetyków, których efektem będzie naturalnym odrodzenie uszkodzonej tkanki skórnej. Taka właściwość będzie dawała możliwość wyeliminowania zmarszczek, jak niektórzy twierdzą nawet do 86%. Zastosowanie kolagenu w kremach przeciwzmarszczkowych powstało na kanwie wiedzy zdobytej w badaniach medycznych w ramach których zauważono, że wzrost kolagenu pomaga leczyć drobne rany. Z roku na rok w farmacji i kosmetyce pojawia się możliwość sięgnięcia kremu do znacznie głębszej warstwy uszkodzonej tkanki twarzy – tym samym pobudzając wzrost kolagen w znacznie większych ilościach. Chodzi tutaj więc o dostarczanie dużo większej ilości wsparcia strukturalnego dla skóry, co spowoduje mocno młodzieńczy wygląd skóry.

Zatem czy krem przeciw zmarszczkom naprawdę działa?

Tak, przecież bowiem ani wyszukane opakowanie ani reklamy nie byłyby w stanie spowodować, że tak wiele ludzi decyduje się taki produkt zakupić .Jednak niestety większość użytkowników szukających najlepszych rozwiązań do pielęgnacji skóry tak naprawdę nie wiedzą, co jest w produktach do pielęgnacji skóry, które zdecydowali się zakupić. Bardzo niewielu czyta etykiety, a nawet jeśli to i tak nie wiele osób rozumie, o czym czytają. Trzeba to zmienić by wiedzieć który krem naprawdę działa, który faktycznie może usunąć zmarszczki i pomóc skórze.

Większość ludzi myśli więc co nieco na temat składników, takich jak:

  • kolagen,
  • elastyna,
  • kwas hialuronowy.

Są to ważne elementy, ale niejedyne. Prawda jest taka, że żadne kremy przeciwzmarszczkowe, które zawierają powyższe trzy składniki stosowane na skórę nie działają, jeśli nie są one uzupełniane przez gamę innych elementów. To dlatego, że skóra nie będzie w stanie ich wchłonąć. Dlatego właśnie na działanie kremów przeciwzmarszczkowych trzeba spojrzeć ze znacznie  szerszej perspektywy.

Bibliografia

1. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
2. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
3. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *