zmarszczki na twarzy - kremy-na-zmarszczki.pl

To, w jakim miejscu kupujemy produkty do pielęgnacji skóry, a przede wszystkim kremy przeciw zmarszczkom ma znaczenie. Drogeria w centrum handlowym, sklep internetowy czy też lokalna apteka – wbrew pozorom decyzja o tym, gdzie kupić dobre kremy przeciwzmarszczkowe jest istotna, ponieważ prawdopodobnie wpłynie to na jakość zakupionego produktu. Dla przykładu: większość produktów sprzedawanych w drogeriach w centrach handlowych, które zostały wymienione powyżej są prawdopodobnie tymi, których najlepiej unikać. Rzecz jasna, od czasu do czasu można wśród nich znaleźć produkt godny uwagi, ale zwykle jest to mniej prawdopodobne niż w przypadku np. zakupów w aptece.

Dlaczego drogerie nie są najlepszym miejscem na zakup tych kremów?

Zazwyczaj kremy przeciwzmarszczkowe  znajdujące się na półkach drogerii w domu towarowym są pełne dodatków chemicznych. By się o tym przekonać wystarczy uważnie przeczytać etykietę. Istnieje jeszcze zbyt mało rozporządzeń w sprawie bezpieczeństwa kosmetyków, dlatego zachowanie roztropności podczas zakupów wydaje się koniecznością. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej niektóre z substancji chemicznych zawarte w tych produktach zwiększają ryzyko zachorowania na raka.

Nie, to niestety nie jest żart. Przemysł kosmetyczny od lat stosuje szeroką gamę sztucznych konserwantów w celu zrównoważenia ich pH do pH ludzkiej skóry, a kremy przeciw zmarszczkom nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Można byłoby w tym miejscu poświęcić czas na wymienienie zawartych w tych kosmetykach zabójczych toksyn, ale trzeba wierzyć, że samo podkreślenie, że taki problem w istocie ma miejsce – powinno być wystarczającym argumentem za tym, by szukać alternatywnych miejsc na takie zakupy. Zobacz, jakie kremy poleca natemat.pl

Gdzie zatem można znaleźć dobre kremy przeciwzmarszczkowe?

Jeśli jest się rozsądnym klientem i szuka się najbezpieczniejszej formy kremu do pielęgnacji cery dojrzałej warto poszperać w internecie i dowiedzieć się jak najwięcej o dostępnych rozwiązaniach,  Polecane miejsca to:

  • lokalne apteki,
  • sprawdzone apteki internetowe,
  • zakup bezpośrednio od producenta (tu znajdziecie najtaniej najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe),
  • zakup kremów w sprawdzonej klinice.

Przede wszystkim jednak należy kupować tylko i wyłącznie produkty tych marek, które produkują kremy w porozumieniu z Unią Europejską w ramach wyznaczonych standardów dotyczących produkcji kosmetyków, które zawierają wyłącznie naturalne składniki i nie ma w nich żadnych szkodliwych chemicznych wypełniaczy. Unia Europejska określa ścisłe zasady powstawania takich produktów.  To z kolei dało niektórym firmom okazję do innowacyjności w tworzeniu ich skutecznych kremów na zmarszczki.

Reasumując…

Po przeczytaniu tego artykułu już każdy powinien wiedzieć, gdzie może znaleźć skuteczny krem przeciw zmarszczkom, który est bezpieczny dla jego i środowiska. Ponadto i tak przy wyborze nie można zapominać o tym, że naprawdę trzeba zwrócić szczególną uwagę na to co znajduje się na liście składników na etykiecie, aby wybrać taki, który działa w sposób naturalny. Naturalne składniki są najważniejszym aspektem dobrych kremów przeciwzmarszczkowych. Musimy unikać wątpliwych dodatków chemicznych. Wiele z tych związków, które są rutynowo stosowane w kosmetykach produktu, mogą wyczynić użytkownikowi naprawdę poważne szkody. Jeśli już znajdzie się już taki dobry krem, można mieć nadzieję na to że zmarszczki i drobne linie zaczną zanikać niemal natychmiast, równocześnie rozpocznie się też stymulowanie nowego kolagenu i elastyny. Dlatego właśnie naprawdę warto rozejrzeć się za tym, gdzie można znaleźć dobry krem na zmarszczki.

Bibliografia

1. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *