Znalezienie skutecznego leku na zmarszczki to bardzo ważna sprawa zwłaszcza dla kobiet, już od czasów Kleopatry. Mimo, że wiele produktów zostało już opracowanych i rozprowadzonych w ciągu ostatnich stuleci niewiele kobiet może się pochwalić, że naprawdę znalazło „lekarstwo” dla powstrzymania tego naturalnego procesu starzenia. Kleopatra miała tak długo swoją młodzieńczą skórę ponoć z racji codziennego używania mleka i miodu do mycia i kąpieli. Inna ikona francuska piękność z końca lat 1600-tych, Ninon de Lenclos był jeszcze tak pociągająca fizycznie w wieku 90 lat, że młodzi mężczyźni wciąż byli w niej beznadziejnie zakochani. Jej twarz była gładka i wolna od zmarszczek, a na czoło ponoć stosowała krem wykonany z wosku pszczelego, smalcu i soku z cebuli!

Chociaż żadne, a nawet najbardziej reklamowane kremy na zmarszczki na rynku, nie mogą wiecznie zatrzymać naturalnego procesu starzenia się skóry, badania wykazały że wiele składników naturalnych i ziołowych z pewnością może spowolnić ten proces. Stosowanie niektórych ziół w samodzielnie przyrządzonych kremach do skóry może zatrzymać proces działania wolnych rodników, które niszczą kolagen. Ziołowe źródła alfa-hydroksy będą stymulować wytwarzanie kwasu hialuronowego, jest to naturalny środek organizmu służący do nawilżania i przywracania elastyczności skóry. Terapie te mogą złagodzić istniejące zmarszczki i zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek.

Dlatego właśnie można, a nawet trzeba dowiedzieć się jak przyrządzić domowy krem na zmarszczki na czole!

Istnieje kilka ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, które po dodaniu do skutecznego środka zmiękczającego mogą dać nam doskonałe wyniki bez użycia syntetycznych składników. Oto kilka z nich, idealne do tego by stworzyć skuteczny domowy krem na zmarszczki czoło: wyciąg z pestek winogron, ekstrakt z zielonej herbaty, dziki rokitnik.

Natomiast oto kilka naturalnych środków zmiękczających olejków o unikalnych właściwościach, które nie tylko nawilżają i odżywiają skórę, ale również mogą pomoc w problemach związanych ze zmarszczkami na czole:

  • oliwa z oliwek,
  • olej z pestek moreli,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • masło shea,
  • olej z wiesiołka,
  • olej z ogórecznika,
  • olej z pestek dyni,
  • olej lniany.

Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem całkowicie naturalnego produktu, który zawiera wiele z wyżej wymienionych składników, bez użycia syntetycznych, parabenów, siarczanów i innych toksycznych składników, może warto rozważyć ten przepis: wystarczy rozłożyć świeży olej  po skórze czoła i następnie pozostawić go tam na 20 minut. Resztę należy delikatnie zetrzeć. Jest to szczególnie polecana maseczka dla skóry suchej i dojrzałej. Poznaj też metody Poradnika abcZdrowie.

Korzystając z tych składników zyskasz kremy na zmarszczki pełne najsilniejszych naturalnych kwasów alfa-hydroksynowych oraz takie które stymulują wzrost komórek skóry, koją skórę zniszczoną słońcem i mają właściwości kojące, relaksujące.

Bibliografia

1. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997

Oceń ten wpis.