twarz bez zmarszczek

Od jakiegoś czasu w mediach coraz więcej mówi się na temat tego, jaki krem na zmarszczki pod oczy jest najlepszy. Rywalizacja jednak nie toczy się między markami, ale o to czy będzie to produkt wykonany w domu czy detaliczny, zakupiony. Oczywiście trudne jest jednoznaczne stwierdzenie odpowiedzi na to pytanie, ponieważ obie opcje mają swoje mocne strony i obie mają swoje wady, niemniej jednak po przeczytaniu tego artykułu każdy dojdzie do tego samego wniosku: domowy krem na pierwsze zmarszczki pod oczy jest zdecydowanie lepszy – bo naturalny (jak Richevon) i inny niż wszystkie dostępne w drogeriach alternatywy.

Osobisty research

Zanim jednak doszliśmy do takiego wniosku trzeba było zrobić rozeznanie i poznać opinie na temat tych dwóch rodzajów krem pod oczy, aby można było dowiedzieć się, że głosy na jedne i drugie rozkładają się dość równomiernie. Obie strony twierdzą, że to właśnie ich metoda – czy to domowej roboty krem pod oczy czy ten kupiony w sklepie – jest najlepszym kremem przeciw zmarszczkom przy obszarze oka. Po której stronie muru stanąć? Szczerze mówiąc, nie ma powodu, aby korzystać z obu opcji, by ostatecznie stwierdzić, co będzie najbardziej odpowiednie właśnie dla indywidualnych potrzeb.

Dlaczego używać tylko domowego kremu pod oczy przeciw zmarszczkom, kiedy można równie dobrze wykorzystywać zakupiony krem? Oba rodzaje działają dobrze, ale w różny sposób, co oznacza, że mogą się uzupełniać. O tyle, o ile – domowy produkt zrobisz dobrze, a ten zakupiony będzie wysokiej jakości.

Jak zrobić domowy krem na zmarszczki pod oczy?

Przemysł kosmetyczny jest pełen produktów, które złuszczają skórę, redukują widoczność zmarszczek gwarantując młodszy wygląd skóry. Jednak domowa kuchnia może być również doskonałym miejscem, w którym można znaleźć wszystko, czego potrzeba do tego, by sporządzić dobry domowy krem przeciw zmarszczkom. Najszybszy przepis to po prostu stosować olej kokosowy do twarzy i szyi tak jak każdy inny krem przeciw zmarszczkom, delikatnie masując go w skórę na noc.

Inne opcje:

Miąższowa część banana dopóki jest bardzo kremowa nadaje się idealnie do tego, by rozprowadzić ją nie tylko pod oczami, ale też na twarzy i szyi. Zalecane jest pozostawić na skórze banana przez dziesięć do piętnastu minut, a następnie spłukać ciepłą wodą i delikatnie zetrzeć. Można również skorzystać z puree z papai jako domowy przepis na krem przeciw zmarszczkom. Papaję stosuje się w ten sam sposób, co banana.

Być może najlepszy domowy krem przeciw zmarszczkom to miód. Wystarczy zrobić sobie maseczkę z miodu na czystą skórę i pozostawić ją na okres nie dłuższy niż trzydzieści minut. Spłukać ciepłą wodą i delikatnie osuszyć. Miód ma wiele zastosowań, nie tylko w walce ze zmarszczkami. Domowe sposoby na trądzik często zawierają właśnie miód.

Kolejny przepis na domowy krem przeciw zmarszczkom jest to zastosowanie soku z ananasów i zielonych jabłek na twarz. Należy to robić codziennie i pozostawić na skórze przez dziesięć do piętnastu minut, następnie spłukać sok ciepłą wodą i delikatnie wysuszyć skórę.

Można także wykorzystać przepis na domowy krem przeciw zmarszczkom składający się z następujących elementów:

  • 2 łyżki soku z ogórka,
  • jedno białko z jajka,
  • jedna łyżeczka soku z cytryny,
  • jedna łyżeczkę rumu lub brandy,
  • 1 -2 łyżeczki benzoesanu sodu.

Należy ubić białka jaja i wymieszać z tym pozostałe składniki, a następnie po schłodzeniu zastosować na skórę. Znajdź swój własny przepis na krem pod oczy przeciw pierwszym zmarszczkom!

Jak widać, istnieje wiele prostych opcji na domowy krem przeciw zmarszczkom – czasem wystarczy otworzyć lodówkę. Są jeszcze inne opcje, jak również każda osoba może znaleźć swój własny, unikalny przepis na domowy krem przeciw pierwszym zmarszczkom.

Bibliografia

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001

Oceń ten wpis.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *