zmarszczki u mezczyzn - kremy-na-zmarszczki.pl

Zmarszczki i oznaki starzenia nie są jedynie problemem, z który tylko kobiety mają do czynienia. Prawdę mówiąc, mężczyźni są tak samo podatni na rozprzestrzenianie się i akumulację zmarszczek jak kobiety – niektórzy mogą powiedzieć, że nawet jeszcze bardziej. Mimo to wciąż dla niektórych może to być zaskoczeniem, gdy dowiedzą się jak wielu mężczyzn poszukują najlepszych męskich kremów dla skóry, na zmarszczki. Jeśli jesteś jednym z tych mężczyzn, tutaj jest kilka informacji, które na pewno będą ci w stanie pomóc w tym poszukiwaniu.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Wierzcie lub nie, składniki jeśli chodzi o krem na zmarszczki dla mężczyzn są identyczne jak te składniki znajdujące się w najlepszych kremach dla kobiet. Oznacza to, że mężczyzna nie będzie musiał szukać „unikalnych” kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Można po prostu użyć tego, czego kobiety używają.

Oto krótka lista składników najwyższej klasy w kremach na zmarszczki, na którą każdy mężczyzna powinien rzucić okiem:

  • Koenzym Q10 jest ważnym składnikiem odżywczym, który pomaga w produkcji energii w komórkach skóry, a także zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV.
  • Peptydy miedzi – substancja ta poprawia gojenie się ran w organizmie, co w tym przypadku oznacza, gojenie się uszkodzenia skóry. Poza tym, peptydy miedzi stymulują również produkcję kolagenu, który pomoże skórze stać się mocniejszą i bardziej odporną na zmarszczki i oznaki starzenia.
  • Hydroksykwasy – kwasy te działają jako składniki złuszczające usunięcie starych, martwych i uszkodzonych warstw skóry. Ponieważ te warstwy skóry są usuwane, nowe warstwy skóry zaczynają rosnąć – warstwy, które są gładsze i mają bardziej równomierne zabarwienie.
  • Retinol – to pierwszy witaminowy związek używany do zastosowania kremach na zmarszczki bez recepty. To przeciwutleniacz, który pomaga neutralizować wolne rodniki i zapobiegać ich szkodliwemu działaniu na skórę, ten składnik prawie zawsze można zobaczyć na etykietach.
  • Naturalne olejki eteryczne – istnieje kilkanaście owocowych i kwiatowych olejów, które można znaleźć się w męskim kremie na zmarszczki. Niektóre olejki będą działać jako naturalna blokada przed słońcem, a inne pomogą w regeneracji skóry. Oliwa z oliwek, olejek z awokado, olejek z cytrynowej skórki, olejek różany, olejek z kwiatu pomarańczy, olejek ze skórki grejpfruta, olej ze słodkich migdałów i wiele innych.

Poznaj fakty i mity na temat kremów przeciwzmarszczkowych.

Czy jest coś takiego jak najlepszy krem na zmarszczki męski? Na pewno taki, w którym byłyby zawarte wszystkie z tych składników? Istnieją dziesiątki bardzo silnych składników, z jakich krem do zmarszczek może się składać. Jak o mężczyzna powinieneś jednak zwracać uwagę na każdy z składników wymienionych powyżej, wtedy na pewno będziesz mógł być pewien, że będzie to najlepszy krem przeciwzmarszczkowy, z którego warto skorzystać.

Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009
2. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *