Krem z retinolem jest bardzo specyficznym rodzajem produktów anty-aging, głównie z powodu jego głównego aktywnego składnika jakim jest właśnie retinol. Retinol to typ witaminy A i pierwszy związek stosowany w kremach na zmarszczki bez recepty. Ten krem na zmarszczki z retinolem ma działanie przeciwutleniające i przeciwutleniacze, świetnie sobie radzi z działaniem wolnych rodników, związków, które wywołują objawy starzenia, takie jak zmarszczki.

Retinol działa za pomocą różnych szlaków metabolicznych w celu skorzystania z dobra komórek skóry. Dzięki niemu komórka może być bardziej pobudzona do produkcji nowszych komórek skóry, a przede wszystkim elastyny i kolagenu.

Czy kremy z retinolem działają?

Jednak aby krem do skóry był naprawdę korzystny i potrafił usunąć zmarszczki oraz drobne linie, ilość zawartego w nim retinolu musi być wysoki, a gdy stosuje się sporą ilość retinolu na skórę może to powodować podrażnienie i inne dolegliwości. Głównym problemem jest to, że skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne i trzeba ją przed tym chronić. Większość produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają retinol rzeczywiście nie zawierają wystarczająco dobrej ilości, która byłaby w tym ujęciu korzystna dla skóry.

Produkty, które zawierają wysoki poziom retinolu są dostępne tylko na receptę i mogą nie być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Najlepszym sposobem, aby uzyskać takie same wyniki jest, to znaleźć produkty, które zawierają Retinaldehyd. Ten związek przekształca się w kwas retinowy w organizmie i działa jak retinol. To może powodować podrażnienie i będzie drogie w porównaniu do innych rodzajów pielęgnacji skóry, ale wyniki są tego warte. Pomimo iż retinol jest uważany za istotny  środek na zmarszczki trzeba czytać reklamy i roszczenia na temat różnych kremów by wiedzieć, jak to reguluje przemysł pielęgnacji skóry. Większość badań i analiz wykorzystywanych przez wiele firm kosmetycznych i pielęgnacyjnych niestety nie opiera się na faktach naukowych,

Retinol – korzyści dla skóry

Retinol, który jest formą witaminy A, jest to zatem  niezwykle skuteczny składnik skóry który może pomóc zmniejszyć widoczne oznaki starzenia. Ponad 40 lat badań pokazuje jak bardzo może przyczynić się do:

  • większej jędrności skóry,
  • zmniejszenia ilości zmarszczek,
  • poprawy nierównego kolorytu skóry,
  • gładszej powierzchni skóry.

Jeśli więc cierpisz na oznaki starzenia się, nierówny koloryt skóry, pojawienie się zmarszczek i utratę jędrności – retinol może pomóc ci zminimalizować te objawy. Badania wykazały, że retinol wyraźnie należy do najbardziej ekscytujących składników stosowanych do pielęgnacji skóry. Oczywiście jednak tylko wtedy gdy korzystasz ze sprawdzonego produktu wysokiej jakości, czy to w postaci serum na zmarszczki, kremu nawilżającego czy innego docelowego rozwiązania.  Dzięki niemu stanie się możliwa redukcja zmarszczek, dobrze wpłynie także na przebarwienia. Jednak pamiętaj, że retinoidy mogą powodować poważne podrażnienie skóry, zaczerwienienie i nadmierne łuszczenie się skóry, które mogą być bardzo bolesne. Zanim więc zaczniesz z tego skorzystać – skonsultuj się ze specjalistą. Zobacz, jaki krem poleca jejswiat.pl

Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Retinol podobno jest bardzo dobry na zmarszczki, tak słyszałam, chociaż czy to prawda, nie wiem :/ Ale i tak wolę krem z retinolem niż jakiś zabieg kosmetyczny bardzo inwazyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *