Ważne jest, aby odróżnić krem przeciw zmarszczkom dla skóry tłustej od kremów, które zajmują się usuwaniem zmarszczek na skórze suchej, ponieważ każdy produkt oferuje różne korzyści. W rzeczywistości, aby usunąć zmarszczki z skóry tłustej musisz wybrać krem, który nie zawiera żadnych olejów. Kremy przeciw starzeniu się będą skuteczne tylko w odniesieniu do skóry tłustej, jeśli obecne w nich będą pewne określone składniki. Korzystanie z poniższych porad pomoże każdej osobie szukającej takiego kremu uzyskać taki produkt, który z jednej strony nie wysuszy skóry, a z drugiej – nie sprawi że skóra będzie się świecić. Dobry krem przeciw zmarszczkom dla skóry tłustej musi zawierać składniki, takie jak:

  • acetyl,
  • kwas hydroksylowy,
  • wyciąg z zielonej herbaty,
  • witaminę A.

Kwas hydroksylowy jest produkowany z owoców, które zawierają cukier i które pomogą złuszczać skórę. Kwasy te pomogą również w usuwaniu starego i martwego naskórka. Acetyl jest skuteczny w zmniejszeniu wzrostu mięśni twarzy, również przyczynia się do zmniejszenia podrażnienia skóry. Ekstrakty z zielonej herbaty, herbaty oolong i czarnej są to znane przeciwzapalne i związki antyoksydacyjne. Ponadto, składniki znajdujące się w wyciągu z zielonej herbaty mają zdolność do zmniejszania zmarszczek na skórze, w tym w ramach skóry tłustej. Składniki te będą również nawilżać skórę i pobudzać produkcję kolagenu. Wreszcie, witamina A jest ważnym składnikiem, który ma właściwości antyoksydacyjne, które pomagają w zapobieganiu szkodliwemu działaniu wpływającemu na wolne rodniki.

Krem na zmarszczki a cera tłusta

Skąd wiedzieć, że krem na zmarszczki na cerę tłustą jest dobry? Wszystkie te składniki pomogą w usuwaniu i zapobieganiu powstawania zmarszczek na skórze. Przed wybraniem kremu warto przetestować go na skórze, która jest tłusta, aby zobaczyć, czy krem jest skuteczny, czy nie. Wielu z nas szuka najlepszy kremu przeciwzmarszczkowego dla skóry tłustej. Choć być może kiedyś niektórzy wierzyli, że cera tłusta sama w sobie pomaga zmniejszyć występowanie zmarszczek – prawda jest nieco inna. Jeśli używasz tylko środka do mycia skóry bez balsamu lub kremu –  wtedy robisz duży błąd.

Całe szczęście istnieje wiele kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych obecnie na rynku. Jeśli już masz tłustą cerę, unikaj tych produktów, które dodają promienny wygląd – to jedynie przyczyni się do problemu zablokowanych porów skóry. Nasza skóra naturalnie produkuje olej, który jest wymagany w pewnym stopniu po to, by pomóc utrzymać zdrowy wygląd. Z czasem to naturalny stan, że nasza skóra zaczyna mieć linie i zmarszczki. Jeśli uważasz, że można rozwiązać ten problem poprzez częstsze mycie twarzy – możesz wręcz przeciwnie nawet ten problem pogłębić. Najlepszym rozwiązaniem jest więc znaleźć krem, który przyczynia się do zwiększenia w organizmie produkcji elastyny i kolagenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *