Badania pokazują, że kwas hialuronowy i retinol, który jest nazwą techniczną dla witaminy A, posiadają liczne zadziwiające korzyści dla skóry. Aby mieć pewność co do tego, że krem na zmarszczki z kwasem hialuronowym jest tym, co najlepsze dla skóry dojrzałej – oto co trzeba wiedzieć.

Trendy co do składników w świecie pielęgnacji skóry przychodzą i odchodzą, jednak kwas hialuronowy jest przykładem tego, który zawsze powinien znaleźć się na podium składników. Oferuje wiele korzyści dla każdego rodzaju skóry i jest przede wszystkim niesamowitą pomocą, jeśli chodzi o produkty anti-aging, ma liczne właściwości wzmacniające. Kwas hialuronowy jest to hitowy składnik w pielęgnacji skóry – ale czy rzeczywiście działa jako niszczyciel zmarszczek?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (który również znany jest jako hialuronian) jest naturalnie występującym polisacharydem, jaki można znaleźć w ludzkim organizmie i działa jako amortyzacja i środek nawilżający dla naszych stawów, nerwów, włosów, skóry i oczu. Ma on szczególnie znaczenie, jeśli chodzi o wygląd skóry, ponieważ około 50 procent zaopatrzenia organizmu znajduje się w tkankach skóry, gdzie ta lepkam galaretowaty substancja pomaga utrzymać ją w najlepszej kondycji. Nasza zdolność do wytwarzania kwasu hialuronowego spada wraz z wiekiem, co może prowadzić do:

  • zwiększenia suchości skóry,
  • pojawienia się drobnych linii, zmarszczek,
  • pojawia się zwiotczenie skóry.

Cząsteczki kwasu hialuronowego mają unikalną zdolność do przyciągnięcia i utrzymania ponad 1000 razy więcej wilgoci – tym samym zwiększając zdolność skóry do utrzymywania większej wilgoci dzięki czemu skóra jest bardziej pulchna i młodzieńcza, jednocześnie redukując drobne linie i zmarszczki.

W jaki sposób krem z kwasem hialuronowym jest korzystny dla skóry?

Jedną z głównych korzyści wynikających dla skóry z kwasu hialuronowego jest jego zdolność do odmłodzenia skóry właściwej w naszej skórze. Kiedy ta substancja jest stosowana do twarzy ma zdolność do wypełnienia zmarszczek i linii tym samym zapewniając bardziej równomierną skórę i przyczynia się do zwalczania przedwczesnego starzenia. Inną zaletą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do utrzymania skóry dobrze nawodnionej, dzięki czemu cera jest zdrowa, jasna, aksamitna i rumiana. Ponadto, kwas hialuronowy stymuluje elastyczność skóry, dzięki czemu znika jej wiotczenie.

Kwas hialuronowy ma zdolność do zmniejszenia zmarszczek wokół oczu (kurze łapki) oraz ust. Kwas hialuronowy może być najlepszym składnikiem w wielu kremach anti-aging i innych preparatach do skóry lub może być podawany poprzez zastrzyki wykonywane przez specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej i może natychmiast wywołać efekt wypełniania obszarów wokół oczu i ust, gdzie zmarszczki i linie są najbardziej widoczne. Zobacz, jakie kremy polecają blogerki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *