Nie można uważać, że kremy przeciwzmarszczkowe (np. Richevon) są po prostu oznaką kobiecej próżności. Niektórzy ludzie mogą się zastanawiać, dlaczego istnieje potrzeba używania kremów oraz kiedy zacząć z nich korzystać. Prawda jest taka, że te kremy nie tylko pozwalają nam wyglądać młodo i dbają o usunięcie zmarszczek na twarzy, ale też niosą liczne korzyści dla skóry i zdrowia – dzięki czemu ich wykorzystanie ma charakter wielotorowy.

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej – zawsze i bez wyjątku, a zmarszczki pierwszą oznaką tego, że jesteśmy coraz starsi. Choć nie ma takiego produktu, który może zatrzymać proces starzenia się, najlepszy sposób na to, by opóźnić pojawienie się zmarszczek jest prostszy niż myślisz. Zapomnij o:

  • stosowaniu skomplikowanych diet,
  • korzystaniu z cudownych leków,
  • pooddawaniu się kosztownym i bolesnym zabiegom.

Najlepszym sposobem na zapobieganie zmarszczką jest codzienne stosowanie odpowiednio dobranego kremu do swojego wieku, potrzeb, preferencji. Krem na zmarszczki od kiedy go bierzesz – zaczynasz myśleć o przyszłości i porządnie dbać o swoją skórę. By jednak robić to prawidłowo musisz używać kremu dedykowanego specjalnie dla Twojej cery i wieku, w którym aktualnie się znajdujesz. Zwykle pierwszy krem z myślą o zapobieganiu zmarszczek powinien pojawić się na półce kobiety, która skończyła 20 lat.

Chociaż może wydawać się, że jest to zbyt proste, to jednak to prawda – bowiem istnieje wiele dobrze znanych składników, które są w stanie pomóc skórze zachować młodszy wygląd na dłużej Oto trzy najważniejsze korzyści z używania kremów mających na celu profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Dobrze dobrany krem usuwa pierwsze oznaki starzenia

Z wiekiem skóra traci kolagen i elastynę – związki które sprawiają, że ma się młody wygląd skóry. Poziom kwasu hialuronowego, które zapewniał do tej pory że skóra była piękna i świeża również spada, a wolne rodniki szkodzą skórze. Krem to pomoc w każdym z tych aspektów.

Naturalne składniki = zdrowsze składniki

Późniejsze metody leczenia zmarszczek to korzystanie z agresywnych peelingów chemicznych, niebezpiecznych substancji toksycznych, a naturalne składniki w kremach są najlepszym sposobem, aby zapobiec występowaniu zmarszczek jak najdłużej, bo pochodzą ze źródeł naturalnych, roślinnych i mineralnych.

Wskazówka

Aby osiągnąć jak najlepszy efekt zależy dbać o zdrową dietę składającą się z pokarmów bogatych w witaminy i przeciwutleniacze. Ważne jest również regularne wykonywanie ćwiczeń. Można także skorzystać z maseczek domowej roboty, które są w 100 % naturalne. W ten sposób można zachować zdrowy, młody wygląd jak najdłużej.

Bibliografia

1. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
2. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Zgadzam się, dieta jest bardzo ważna, ale moim zdaniem sama dieta nie pomoże. Jeżeli zaniedbamy sen, czy całe życie palimy, to nic dziwnego, że nasza skóra się starzeje / powstają zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *