Krem na zmarszczki mimiczne dla 20-latki!

Zmarszczki mimiczne u kobiet około 20 roku życia wbrew pozorom nie są wcale tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie zmaga się z nimi coraz więcej młodych dam – a z roku na rok ta liczba się powiększa ze względu na fakt, jak wygląda nasz dzisiejszy styl życia: uboga dieta, stres, używki i szkody spowodowane promieniami UV – to wszystko naprawdę nie przyczynia się do dobrego stanu naszej skóry. Niektórzy eksperci są wręcz zdania że każda dbająca o siebie kobieta po 20 roku życia powinna mieć porządny krem na zmarszczki mimiczne (np. Richevon).

Jednak nie można też popaść w skrajność i przy wyborze odpowiedniego kremu na pierwsze zmarszczki mimiczne trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że produkt dedykowany dla młodszych użytkowniczek ma całkiem inny skład i działanie aniżeli ten dedykowany dla pań starszych. Różnica wynika z tego, że póki co mimo że u 20-latki wystąpiły zmarszczki mimiczne to nadal działanie kosmetyków powinno być ukierunkowane na działanie profilaktyczne, a nie na usuwanie większych skaz skórnych. Kremy przeciwzmarszczkowe i liftingujące nie są zatem dla dwudziestolatek, bowiem takowe mogą im wyrządzić nawet więcej szkód niż korzyści.

Po jakie produkty powinny zatem sięgać nastolatki?

  • kremy rozświetlające,
  • kremy rozjaśniające,
  • kremy bogate w wartości odżywcze,
  • kremy nawilżające.

Od jakiegoś czasu można spotkać się z licznymi rekomendacjami kierowanymi w stronę kremu z awokado z zaleceniem codziennego stosowania tego kremu na noc. Pierwsze efekty jego kojącego i odżywczego działania na młodą skórę można zauważyć już po tygodniu stosowania. Oczywiście należy pamiętać, by był to produkt wysokiej jakości pozbawiony chemii, parabenów, sztucznych ulepszaczy.

Naturalny skład – przede wszystkim

Naturalny skład kosmetyków to konieczność w kremach dla każdej cery, a już na pewno nie można tutaj iść na żadne kompromisy jeśli chodzi o stosowanie go w odniesieniu do młodej skóry. Środki chemiczne atakują nas każdego dnia z każdej możliwej strony, po co zatem dokładać je również poprzez kolejny kosmetyk?

Czego szukać w składzie? Kilka przykładowych, pomocnych dla skóry 20-latki elementów:

  • ekstrakt z kory brzozy,
  • ekstrakt z chabru bławatka,
  • świetlik.

Krem zawierający te produkty skutecznie poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, a także ukoi skórę. Najlepiej też, gdy jest w formie bezzapachowej i dba skutecznie o właściwy poziom nawilżenia oraz sprężystość tkanki skórnej. Poradzi sobie także efektywnie z objawami zmęczenia i zaczerwienienia – tym samym skutecznie hamując procesy starzenia się skóry.