Zmarszczki mimiczne u kobiet około 20 roku życia wbrew pozorom nie są wcale tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie zmaga się z nimi coraz więcej młodych dam – a z roku na rok ta liczba się powiększa ze względu na fakt, jak wygląda nasz dzisiejszy styl życia: uboga dieta, stres, używki i szkody spowodowane promieniami UV – to wszystko naprawdę nie przyczynia się do dobrego stanu naszej skóry. Niektórzy eksperci są wręcz zdania że każda dbająca o siebie kobieta po 20 roku życia powinna mieć porządny krem na zmarszczki mimiczne (np. Richevon).

Jednak nie można też popaść w skrajność i przy wyborze odpowiedniego kremu na pierwsze zmarszczki mimiczne trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że produkt dedykowany dla młodszych użytkowniczek ma całkiem inny skład i działanie aniżeli ten dedykowany dla pań starszych. Różnica wynika z tego, że póki co mimo że u 20-latki wystąpiły zmarszczki mimiczne to nadal działanie kosmetyków powinno być ukierunkowane na działanie profilaktyczne, a nie na usuwanie większych skaz skórnych. Kremy przeciwzmarszczkowe i liftingujące nie są zatem dla dwudziestolatek, bowiem takowe mogą im wyrządzić nawet więcej szkód niż korzyści.

Po jakie produkty powinny zatem sięgać nastolatki?

  • kremy rozświetlające,
  • kremy rozjaśniające,
  • kremy bogate w wartości odżywcze,
  • kremy nawilżające.

Od jakiegoś czasu można spotkać się z licznymi rekomendacjami kierowanymi w stronę kremu z awokado z zaleceniem codziennego stosowania tego kremu na noc. Pierwsze efekty jego kojącego i odżywczego działania na młodą skórę można zauważyć już po tygodniu stosowania. Oczywiście należy pamiętać, by był to produkt wysokiej jakości pozbawiony chemii, parabenów, sztucznych ulepszaczy.

Naturalny skład – przede wszystkim

Naturalny skład kosmetyków to konieczność w kremach dla każdej cery, a już na pewno nie można tutaj iść na żadne kompromisy jeśli chodzi o stosowanie go w odniesieniu do młodej skóry. Środki chemiczne atakują nas każdego dnia z każdej możliwej strony, po co zatem dokładać je również poprzez kolejny kosmetyk?

Czego szukać w składzie? Kilka przykładowych, pomocnych dla skóry 20-latki elementów:

  • ekstrakt z kory brzozy,
  • ekstrakt z chabru bławatka,
  • świetlik.

Krem zawierający te produkty skutecznie poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, a także ukoi skórę. Najlepiej też, gdy jest w formie bezzapachowej i dba skutecznie o właściwy poziom nawilżenia oraz sprężystość tkanki skórnej. Poradzi sobie także efektywnie z objawami zmęczenia i zaczerwienienia – tym samym skutecznie hamując procesy starzenia się skóry.

Bibliografia

1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Wiadomo, dla 20-latki to tylko jakiś delikatny kremik nawilżający, nie krem przeciwzmarszczkowy dla dojrzałej kobiety, bo można sobie tylko zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *