Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie chcą się szybko starzeć. Zmarszczki są zmorą dla wielu, a szczególnie te najbardziej widoczne na naszych czołach i wokół ust. Jest to część naturalnego starzenia, ale ciężko jest się z tym pogodzić. Wraz ze starzeniem się nasza skóra ma mniejsze możliwości ochrony naszej skóry przed słońcem i innymi czynnikami przyspieszającymi powstawanie zmarszczek. Znalezienie taniego kremu zmarszczki, który działa jest niezbędna w tych trudnych czasach.

Narażenie na promieniowanie ultrafioletowe niszczy elementy tkanki łącznej skóry, takie jak włókna kolagenu i elastyny. W związku z tym zdolność do tego, by skóra była elastyczna znika, skóra traci też swoją wytrzymałość. W wyniku tego, że skóra zaczyna osiadać i widzimy coraz więcej zmarszczek, czasem przedwcześnie. Palenie może również przyspieszyć proces normalnego procesu starzenia się skóry, ze względu na niestabilną dostawę tlenu i ukrwienia skóry, które rozbija komórki skóry i powoduje zmarszczki. Może to być myląca decyzja co do tego który produkt wybrać biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest szereg takich produktów. W związku z tym wydaje się najrozsądniej wybrać najtańszy krem na zmarszczki – czyli ten zrobiony w domowych warunkach.

Dlaczego krem produkcji domowej?

Działa jako przeciwutleniacz i neutralizuje wolne rodniki. Jeśli dobrze go opracujesz będzie miał również małe fragmenty białkowe zwane peptydami, które wzmogą gojenie się ran skóry, stymulując równocześnie produkcję kolagenu. Inne składniki działają też stymulując wzrost gładkiej skóry. Robiąc ten krem na zmarszczki tani z pomocą tych składników, można się spodziewać, pełnej skuteczności z produktu.

Tego potrzebujesz:

  • 10 kropli olejku cytrynowego,
  • ¼ szklanki oleju słonecznika tłoczonego na zimno,
  • 150ml wody destylowanej,
  • 2 łyżki oleju rzepakowego lub olejku z nagietka lekarskiego,
  • 15g wosku pszczelego,
  • 0,5 łyżeczki witaminy E,
  • 2 łyżki soku z cytryny.

Jak zrobić ten krem na zmarszczki tanio?

W pierwszej kolejności należy do słoika włożyć oleje i wosk. W tym samym czasie doprowadzamy do wrzenia wodę w garnku. Na jego dnie powinna znaleźć się szmatka. Umieszczamy na niej słoik bez zakrywania. Podgrzewamy całość, aż wosk całkowicie się rozpuści, a następnie mieszamy drewnianym patyczkiem. Po wyciągnięciu dodajemy olejek eteryczny i znów mieszamy. Przelewamy wszystko do miseczki czekając na schłodzenie. Wodę z sokiem cytryny podgrzewamy, będziemy dodawać to do mieszaniny. Po połączeniu składników trzymamy krem w lodówce maksynalnie 3 miesiące.

To naprawdę skuteczny i najtańszy sposób na pozbycie się zmarszczek w sposób wygodny, pachnący, bezpieczny i długoterminowy. Zobacz również, w jaki sposób ukryć zmarszczki.

Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
3. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014

Oceń ten wpis.

Komentarze

  1. Niezły przepis 🙂 Dziękuję! Chociaż mam płytkie zmarszczki mimiczne, to myślę, że warto jest pozbyć się tych zmarszczek, zanim się pogłębią i będzie za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *